| beniamin1991 a întrebat:

Sunt din localitatea Fagaras,Judetul Brasov,am o problema grava cu spatele si aici sper ca imi vor raspunde cativa locuitori ai orasului o data ce noi avem putine sectii si multi doctori incomptetenti. Totusi si cei care nu cunosc localitatea sunt bineveniti sa isi dea cu parerea.
Momentan sunt in Austria, am sa vin acasa in 3 saptamani,am o problema grava cu spatele, mi l-am rupt la sala de sport acum 1 an,l-am lasat asa,durerea a trecut,usor,usor,dupa aia a revenit,iar a trecut si tot asa.
Acum, de vreo 3-4 saptamani a aparut iar,asta pentru ca lucrez pe santier si ridic foarte mult,am ajuns atat de rau incat dimineata am dificultati mari cand trebuie sa pun sosetele pe picioare si sa ma incalt,ma idoi greu de tot,cu dureri mari.
Vreau sa mi se recomande un doctor,cineva competent daca se poate,un medic care ma poate ajuta cu problema mea.
Nu vreau sa fac lucrurile pe sistemul du-te la medicul de familie,cere-i trimitere,du-te la radiologie si intoarce-te la medicul de familie cu radiografia,nu.
Am mai facut asa ceva si am fost tratat cu superificialitate,a trebuit sa ma diagnosticheze in Austria insa a fost foarte costisitor,ma rog,aia a fost in legatura cu alta problema.
Sper ca de data asta sa gasesc un medic competent care ma poate ajuta,ma scuteste si pe mine de cateva sute de euro,daca nu gasesc pe nimeni in Fagaras probabil am sa plec la Brasov.
Voi ce spuneti?
La ce sectie se prezinta oamenii atunci cand au nevoie de un diagnostic si tratament in legatura cu problemele de coloana?
Sper ca ma puteti ajuta, as aprecia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un medic neurochirurg si cu siguranta ca-ti vei schimba parerea despre medici.