| bestfully a întrebat:

Sunt foarte palida si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fiu asa. Intotdeauna am avut tenul mai deschis, dar acum sunt exagerat de palida. Ce pot sa fac ca nu mai fiu asa?
Daca am anemie si iau fier, nu o sa mai fiu asa de palida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nirvana_3893 a răspuns:

Daca ai anemie probabil o sa trebuiasca sa iei fier si calciu lactic, dar asta numai in urma unui consult medical.Cu siguranta dupa un tratament corespunzator n-o sa mai fii atat de palida. Ideea e ca daca esti deja plinuta, s-ar putea ca dupa un asemenea tratament sa mai iei un pic in greutatebig grin Oricum e bine sa mergi la un medic, pentru ca daca e vorba de anemie, nu ar trebui sa lasi sa se accentueze aceasta problema.