| marzemanuel a întrebat:

Sunt foarte racit in ultimul timp , imi curge nasul si nu stiu cum sa-l opresc.am baut ceaiuri ,miere, lamaie, am luat ceva sprei de nas si tot nu se opreste . va rog ajutati-ma .multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cel puțin până la medicul de familie.
Pa, pa.

| antoantonia a răspuns:

Continua tot asawinking eu am fost si mai rau si nu m-am duc la medic decat sa imi iau scutire

| Favorite a răspuns:

Iti spun sigur ca ai un mic virus inofensiv in organism si ti-a afectat sistemul imunitar astfel incat sa ti "fi putin racit si sa ti curga nasul" Si eu sunt racita ...imi curge nasul si stranut din 3 in 3 minute! happy Recomand : UN CEAI FIERBINTE CU LAMAIE si sa te bagi sub plapuma pana incepi sa te incalzesti bine de tot! Si eu am fost racita intr-un hal fara de hal... dar serios, nu in gluma si. ceaiul si cateva medicamente insignifiante! bafta la tratament! Ia si un NUROFEN raceala si gripa!