| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte sensibila si de aceea...imi vin lacrimile repede. De exemplu. cand cineva ma cearta, ma enervez si imi vin lacrmile asa deodata fara sa vreau. Si toti zic ca plang etc. Dar eu nu mai vreau sa zica toti asa, chiar nu imi place. Ma simt jignita intr-un fel. Incerc intotdeauna sa mi le sterg repede, dar nu pot. Plus ca ma vad toti si imediat stiu ei ce se intampla. Nu pot sa mi le sterg mereu. Ce sa fac sa nu mi se mai umezeasca ochii?

P. S. : Desi nu plang, am senzatia ca plang si pot convinge pe oricine din cauza lacrimilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasa sa creada lumea ce o vrea, tu sa fii mandra de cum esti. Cand isi arata vreunul coltii, gandeste-te la alte lucruri si atunci nu te va mai afecta atat de tare. thinking

| simf a răspuns:

Offf, copil dulce! cred ca emotia e cea care te doboara. asa. iti spune cineva ceva care simti ca inecepe sa te infurie. respiri adaaaanc, zambesti, apoi te gandesti la ochestie hazlie legata de persoana respectiva: de exemplu, cum ar arata un barbat cu palaiuta roz cu dantela sau imbracat ca zanul din reclamele de la banca transilvania. usro usor o sa inveti sa iti stunesti emotiile. rabdare sa ai si nu in ultimul rand sa te intelegi tu pe tine. intelegand de ce vei reusi sa inlaturi sau macar sa micsorezi neajunsurile. succes!

| cosmina05 a răspuns:

Plangi pentru ca pui la suflet toate lucrurile.incearca sa fii mai indiferenta cu unele persoane si atunci nu te vor mai afecta atat de mult cuvintele lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alinu stiuky@: Nu e cea mai buna idee laughing Nu cred ca ai vrea sa tip in fata clasei ...si in fata profilor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai asculta ce ti se spune si in loc imagineaza-ti chestii. cum ar fi ca interlocutorul tau are cap de veveritza...

| Alinushky a răspuns:

Pai atunci cand te enerveaza cineva incearca sa spui si tu ceva, pentru ca tu taci, ti in tine si de aia iti dau lacrimile, fi mai sigura pe tine, spune ce ai pe suflet si nu mai tine in tine, ca nu i bine...happy