| Adelina4444444 a întrebat:

Sunt gravida şi nu pot mânca nimic, mananc dar foarte puţin, nu vreau să mă îngraş, ce pot face să îi dau lui bebe ce îi trebuie acolo în burtică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasă problema cu ingrășatul. Aia era doar pentru tine. Se pare că nu esti deloc pregătită pentru un copil.

| adryang78 a răspuns:

Vezi că pleci de la o idee greșită. Tu mănânci pentru doi, acum, bebelușul trebuie hrănit. Dacă te îngrași, poți slăbi după naștere, sunt destule diete, dar nu-ți pune în pericol copilul pentru niște aiureli fără importanță.

| georgedanielc a răspuns:

Consulta un medic nutriționist sau un medic ginecolog ei te pot îndruma cel mai bine.