| alecoruso a întrebat:

Sunt insarcinata de aproximativ 20 de zile, ce metode de avort imi propuneti, sau contraceptive? Pareri va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

=))

Parcă erai băiat!

http://www.tpu.ro/......-crestere/

http://www.tpu.ro/......-pe-capul/

Doar tu şi Arnold Schwarzenegger puteaţi reuşi o astfel de "performanţă" :))

http://www.cinemagia.ro/filme/junior-gravidul-1046/

Oricum, e bun şi "sfatul" dat de @ Gimihumulukuakua :)

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Orice ar fi, te sfatuiesc sa NU FACI AVORT!
E PACAT MARE IN FATA LUI DUMNEZEU!
Daca faci asta inseamna ca nu ai suflet!
Iti recomand sa vorbesti cu un ginecolog.
Te pup!

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la doctor pentru probleme de acest gen straight face

| Karmesytta a răspuns:

Sa nu faci avort, acel copil nu are nicio vina! Pe langa asta sunt o multime de riscuri la avort informeaza-te sa vezi! Si da o femeie in varsta cunoscuta mie mi-a zis ca in tinerete a facut avort si dupa vreo saptamana a avut un cosmar groaznic si-a visat copilul blond cu ochii albastrii ca era undeva si era tras si striga dupa ea mami mami si cand s-a trezit si-a dat seama de greseala a facut si a intrat in depresie asa ca nu iti recomand o sa iti para foarte rau mai devreme sau mai tarziu

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Pentru asemenea cazuri eu recomand psihologul!

| ChipDE a răspuns:

Eu de as fi tatal copilului nu te-as lasa sa faci avort, dar du-te al un medic specializat. Pentru ca asemenea raspunsuri nu se primesc pe net.

| NoNameNoName a răspuns:

Câţi ani ai? Părinţi ştiu? Ei ce spun? Dar tatăl bebeluşului tău? Eu te sfătuiesc să te sfătuieşti cu ei întâi.
Iar despre avort ţi-aş sugera să nu-l faci, cu orice preţ... Este copilul tău, un suflet nevinovat. Este păcat. Şi vei suferi mult dupaceea.

| MoonLightBlu a răspuns:

Stiai ca un copil simte inca de la cateva zile in burta mamei?straight faceAvortul pur si simplu il expulzeaza rupandu-i parti din corp.