| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Sunt însărcinată în 4 luni bebe a început sa miște si e cam incomoda presiunea care o simt când mișca. De la ce e acceasta presiune? Ce pot face sa fie mai confortabil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stai in pat, nu ai voie sa faci efort.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce presiune vorbesti? Unde este aia localizata?

| StudentLaMedicina a răspuns:

Poate ar trebui să faci un test de urină să nu si cistită. Cistita poate fi foarte periculoasă în sarcină. Tu simți deja presiunea asta de ieri. Mai bine mergi la spital să îți facă un test pentru bacteria GBS şi să îți dea tratament dacă e nevoie.

| Toastbody a răspuns:

De la bebe