| DianaDya4567 a întrebat:

Sunt însărcinată pentru a 2 oara ma simt destul de rău de la sarcina am un băiețel are 3 ani când am fost însărcinată cu el nu îmi era asa rău că acum.Acum mă simt foarte amețita și îmi vine sa vomit într-una. Ce pot face în situația asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul ginecolog, care iti supravegheaza sarcina!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic special, fiindca odata ce esti gravida nu ai voie sa iei nici o medicatie, doar suporti, vomiti si traiesti, ca asa sunt unele sarcini in primele luni.
Sanatate multa si sarcina usoara!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Poți lua vitamina b6 care te ajută să nu îți mai fie rău. În special greață.

Dacă vomiți mult trebuie să mergi să îți facă perfuzii.