| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la handbal si intr-o zi mi-a dat un coleg in gluma cu prosopu in cap si mi-a venit in ochiul stang si m-a durut f. tare si acum nu ma mai doare dar vad in ceata cu ochiu stang.Va rog dati-mi un raspuns fiinda mi-e frica sa vorbesc cu parinti pentru. ca cine stie ce o sa creada. multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| adyth a răspuns:

Cum adica cine stie ce'o sa creada? Trebuie sa le spui... ei sunt in masura sa te ajute. Trebuie sa te duci la oftalmolog pentru un control.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le poti spune ca te-ai lovit din greseala cu prosopul incercand sa te stergi sau te jucai cu el, mare branza.
In ceea ce priveste ochiul, poate ti-ai zgariat corneea, nu e de gluma. Trebuie sa te duci neaparat la un oftalmolog.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ochiul este un organ foarte sensibil, are vascularizație proprie.
Un consult oftalmologic îți este de folos.
Nu trebuie să te ferești de părinți, indiferent ce ar putea crede la început. Adevărul este unul singur și îți face loc prin mulțimea de minciuni.
Sănătate.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parintii tai n-o sa creada cine stie ce fiindca nu e mare lucru de crezut. Trebuie sa ergi la oftalmolog cat mai repede. Se poate sa fi facut o eroziune pe cornee. Tratata, se vindeca fara sechele. Netratata, iti poate afecta vederea sau se poate infecta si sa ai nevoie de interventie chirurgicala. Du-te neaparat MAINE la oftalmolog.

| Lorenyk a răspuns:

Nu e mare lucru, le spui ca din greseala ti-a dat cu prosopul in ochi. Trebuie sa mergi la oftalmolog cat mai repede fiindca se poate agrava si nu cred ca vrei sa iti pierzi vederea. Nu e de gluma, trebuie sa le spui.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa mergi urgent la oftalmologie, nu e de gluma cu vederea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc la Toti da va spun ca mi-a trecut de la sine nu mai am nimic acum.