| Hardut_Laurentiu_1994 a întrebat:

Sunt minor si as dori sa stiu daca in cazul unei operatii la parascopic care costa extrem de mult, as putea sa imi primesc o parte din bani sau chiar pe toti de la CASA DE ASIGURARI (p.s. trebiue sa imi cumpar suruburile si alte chichite pentru prinderea ligamentelor incrucisate)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este probabil o interventie artroscopica (laparos inseamna abdomen, nu te poti opera de genunchi prin burta). casa de asigurari acopera costul integral al operatiei intr-un spital de stat, dar nu si materialele protetice foarte scumpe (acopera numai cel mai ieftin tip posibil). daca te operezi intr-un spital privat, acoperirea costurilor depinde de contarctul pe care il are acel spital cu casa de asigurari (adica exact ce au solicitat ei sa fie acoperit, dar nu mai mut decat ar acoperi in spitalul de stat)