| GulDan a întrebat:

Sunt nefumator! Dar nu inteleg ..ca face rau eu momentan nu am vazut vreo diferenta intre cei care fumeaza si nefumatori.

Nu m-am convins ca iti face rau explicati-mi si mie daca s-a demonstrat ca are efecte negative.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| deliqventa13 a răspuns:

Normal ca are efecte negative, daca as avea timp sa iti explic as face-o, dar momentan ma cam grabesc. Poti cauta pe net.Eu stiu un motiv:ingroasa foarte tare vocea

| 0PopaPorno a răspuns:

Ti-as fi dat un video care l-am vazut mai demult, dar nu-l mai gasesc acum. Niste medici au pus 1 plaman sanatos care era rosu frumos langa unul de fumator care era negru si pe cand plamanul sanatos se umfla de tot si se dezumfla, celalat negru abia daca se umfla putin.

| KodrutZ a răspuns:

Ia si fumeaza pina crapi. Ne anunti dupa aia daca face rau sau nu.

| Wehrmacht a răspuns:

Face rau dar nu imediat cum poate te fac unii fanatici anti-tigari sa crezi.
S-a demonstrat.Creste riscul de cancer de gura/gat/plamani(asta nu inseamna ca e sigura treaba ca o sa faci cancer daca fumezi) si poate provoca dureri in gat, plamani...etc.