| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fata de 11 ani si am 48 de kg.Nu mi se pare ca sunt grasa dar nu im place deloc burta mea.Ma puteti ajuta sa slabesc macar 10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta ai posibilitatea sa mori incercand sa slabesti 10 kg. E anormal si, daca ai sa reusesti, vor fugi toti de tine fiindca vei arata hidos. In plus, daca supravietuiesti, iti vei zdruncina atat de tare sanatatea incat strabunica va parea floricica pe langa tine.
Daca vrei sa ai o silueta frumoasa, fa macar 3 ore de sport pe zi in aer liber si scoate complet din alimentatie dulciurile si sucurile din comert. Va fi suficient.

| maryana5 a răspuns:

Wow... te pot ajuta doar cu un sfatwinking
incearca sa renunti la paine, sa mananci multe fructe si legume.
incearca sa iesi mai des cu rolele si cu bicicleta, sa te inscrii si la un sport(tenis, handball, fotbal de fete etc.).
si nu uita sa uiti de sucuri si sa bei mai multa apa...nu cand iti aduci aminte ci atunci cand transpiri.
SIgur vara sta o sa mananci o inghetata dar te-as sfatui ca sa lasi pofta la o parte.sa mananci cel mult o inghetata pe saptamana sad
cand slabesti ai grija sa te mentii cu felii de sunca presate si nu mai manca la McDonalds waiting
succeswinking
xoxooo, mary peace sign

| Farcas a răspuns:

Vrei sa ai 38 de kg? Daca vrei sa rada toti de tine, nai decat.La 38 de kg, nu te supara ca iti zic, arati ca un schelet.Lasa tu slabirile ca inca esti mica.Ca sa scapi de burta, fa abdomene in fiecare zi. Poti incepe cu 15, a doua zi cu 20, a treia zi cu 25 si tot asa.Atentie insa, de preferabil sa le faci ziua, nu seara inainte de culcare pentru ca iti poate nelinisti somnul.Bafta,si lasa slabitu la o parte ca nai nevoie de asa ceva la ani tai.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Cam mica ca sa te gandesti la asa ceva... dar daca tot vrei sa scapi de burta incearca sa faci abdomene.big grin

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Mananca normal dar nu fa excese si fa sport! happy Asta este singura solutie! Sper ca te-am ajutat, papa!

| Laly_9351 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci abdomene daca vrei sa scapi de celulita. Daca faci abdomneme este cel mai bine.Ar fi bine daca ai manca fructe si legume.Si sa bei zilnic 2 litrii de lichide. Sper ca te-am putut ajuta.Bafta! Succes!tonguebig grin

| mimilika98 a răspuns:

Nu estideloc grasa! eu am 12 ani si 1. 53 si 69 kg.eu sunt grasa. dar daca vrei sa slabesti. fa abdomene!