| Monkeyfunky a întrebat:

Sunt putin confuza… Am vazut aici pe cineva spunand cu mult timp in urma ca a avut nevralgie de trigemen timp de 3 saptamani. Eu stiam ca nu exista tratament. Am dureri de 7-8 ani si neurologul mi-a spus ca nu se poate trata niciodata, doar se poate tine sub control. Am primit eu o informatie gresita? Adica in toti anii astia, m-a durut zilnic. Cum poate avea cineva nevralgie doar pentru 3 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a scapat de nevralgia de trigemeni, dupa ce si-a schimbat lucrarea dentara.
Durerea si nevroza au aparut de fapt cand i s-a facut o coroana dentara si biata mea matusa a suferit vreo 10 ani pana i s-a spart coroana si atunci a dat-o jos si a schimbat-o cu una noua. Dupa ce a fixat problema cu dantura si coroana care apasa pe nervi, a scapat definitiv de durere.