| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Sunt răcit și mi-a apărut puroi in gat (nu amigdalele) pe esofag. Se poate să fie o problemă gravă sau trebuie doar sa iau pastile si o sa treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cum ti-ai dat tu seama ca ai puroi pe esofag? Auto-endoscopie?

| Gabitzu_Gabi_1992 explică (pentru CuriousStuff):

Asta cred eu. Amigdalele sunt in stanga si dreapta, dar wu am puroiul in mijlocul gadului de jos pana sus

| CuriousStuff a răspuns (pentru Gabitzu_Gabi_1992):

Mergi la medic, iti spun eu ca tu nu ai de unde sa stii ce e acolo iar daca chiar e puroi e grav, dar nu e.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man e foarte simplu. trebuie sa faci cargara cu alcol.