| dorina02 a întrebat:

Sunt recomandate testele pentru depistarea alergiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Da, mai ales daca te suspectez de intoleranta la unele substante.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar facute de un medic alergolog, in spital sau macar intr-un cabinet medical.

| MM a răspuns:

Si chiar daca nu te suspectezi, are doctorul grija sa-ti gaseasca ceva.Eu nu am prea mare incredere in aceste teste, ( cele care te taie putin pe brat si iti picura diferite substante, numai de el stiute). Am stat la rand la cabinet la un astfel de doctor si din toate persoanele care si-au facut testele in ziua aceea, la toate le-a gasit cate ceva.Si tratamentele nu sunt deloc ieftine.Sunt pastile care se ridica si la 40-50 de Ron, si iti prescrie vreo 5 tipuri.