| membrugirl2010 a întrebat:

Sunt un pic racita... cred ca am febra, cum sa-mi scada fara pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti compresa cu apa rece pe frunte, ia niste otet, uda 2 sosete si puneti-le pe picioare, bea, ceai, stai la caldura.Numai bine!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| regina a răspuns:

Agocalminul scade febra si parasinushappy
Sper sa iti treaca:*

| Andrei_2426 a răspuns:

Impachetari cu apa rece(dar e super naspa mai bine ia pastile)

| Mimii9832 a răspuns:

Bea mult ceai si stai in pat. evita lucrurile care provoaca raceala adica cum ar fi prafu' tralala.

fundabatting eyelashes:X?

| ciucalataaerata a răspuns:

Buna...pai poti sa iti pui un compres cu apa rece pe frunte, sau poti iesi pe geam la aer, sau te poti odihni putin. iar dupa aceea te vei simti mult mai bine!
Cel putin eu asa fac cand ma doare capul!
Bafta:*

| FurniciCoapte a răspuns:

Iti recomand:
1. ceai de lamaie(cat mai mult)
2.sa manaci supa fierbinte
3. odihna
4. putina miscare dupa
Insanatosire grabnica.batting eyelashes

| ella_7332 a răspuns:

ca sa iti scada febra inmoaie ciorapii in otet si tinei toata seara in picioare asawinking

la mine functioneaza

e un ''leac '' vechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerosoli el se recomanda prin aer