| bleakk a întrebat:

Sunteti de parere ca e bine dupa ce storc acneele dupa fata fie ele sub forma de punct negru,fie cos din ala cu alb copt,sa ma spal cu sapunel Dove iar dupa aceea sa dau cu spirt pentru dezinfectare? Daca nu vreau sa stiu de ce, dau funda.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaiDNz a răspuns:

E bine sa storci, dar sa dezinfectezi, altfel va reaparea

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa ce il storci trebuie dezinfectat cu spirt iar sapunul il poti folosi zilnic sa te speli pe fata

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, ar fi foarte bine dacă ai proceda astfel.
Eu îţi recomand şi Zinerytul dacă vrei să scapi de acnee.
Pa-pa.

| PufuleteDulce a răspuns:

Mie mi-a recomanda o farmacista o metoda mai ciudata dar eficienta.O sa razi dar functioneaza.Vei gasi la veterinar o crema numita Mibazon costa in jur de 8-10 lei.Eu o folosesc de fiecare data cand este nevoie.Imediat cand vezi ca iti apare un cos te ungi in acel loc iar in 1 max. 2 zile cosul va disparea. Daca nu vrei sa incerci asa si vrei sa le spargi asigurate ca te-ai spalat pe maini fata si ca esti dezinfectat, sparge cosul si apoi imediat sterge locul inflamat cu spirt si pune un leocoplast. Sper ca te-am ajutat.