| Delocimportant a întrebat:

Sunteti dependenti de Coca-Cola? Daca da, cat de des consumati asa ceva? Care e motivul pentru care nu ati putea renunta la aceasta bautura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alex9911896 a răspuns:

Dependenta, se produce în inconștient, dar și ce conține cola, și Pepsi, mai bine am șterge mașinile de rugina, băile și asa mai departe. Nu sunt dependent, ok mai beau și ei, dar doar La ocazii speciale, ca altfel nu are rost, și dacă beau, 1 pahar maxim

| enemircea39 a răspuns:

Eu sunt dependent. Am 13 ani și beau câte 1, 5 litri pe zi. Cate 3 sticle de 0, 5 l.
Nu pot renunță pentru ca, dacă nu beau o zi, ma doare capul și nu ma pot concentra. Serios, am nevoie de ajutor. Ce sa fac sa scap de dependență?

| Otto2014 a răspuns:

Beau 2-3 sticle pe zi, motiv n-am rolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca am mai baut un pahar de cola de vreo cateva saptamani. singura dependenta e cafeaua, pe care as inlocuio oricand cu cola

| simonika01 a răspuns:

Intrebare foarte buna.si eu sunt contra cola...

| PeFuga a răspuns:

Motivul pentru care un dependent de cola nu poate renunta la bautura aceasta este ca... este dependent! Logic. Organismul isi cere doza de cofeina cu care s-a obisnuit.
Eu nu sunt dependenta, dar prietenul meu bea 2 litri pe zi de cativa ani. happy

| Lola05 a răspuns:

Nu beau sucuri din comerț de niciun fel de mai mult de 13 ani. Nu simt nicio poftă când le văd la alții și nu mă tentează deloc. Știu că îmi fac rău și organismul meu nu le acceptă din start. Cred că sunt norocoasă...