| nicolass27529 a întrebat:

Tata are c am 190 cm inaltime si eu momentan am 174 cm si 13 ani si mama 170 cm dar cred ca am mostenit de la tata inaltimea si am ma asemăn un pic la chip cu el dar nu asta e intrebarea daca ma apuc de sala la 13 ani o sa mai cresc in inaltime sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai vrea sa mai cresti cu sala? Oricum vei mai creste pana pe la 20 de ani. Fara sala si alte porcarii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mai cresti doar daca NU mergi la sala.
Daca directionezi GH (Hormonul de crestere) in muschi, adio inaltime, adio lungime!

Fa un sport care te va ajuta sa te dezvolti armonios.
Inotul e cel mai bun, Baschet, Handbal, Volei. Chiar si Fotbal.

| Dragobeta a răspuns:

LaSteaua... are dreptate. Daca faci sala te opresti din crescut. Daca vrei sa ramai pitic, fa sala la 13 ani. Oricum, inainte de 18 nu e indicat.