| anka a întrebat:

Tatal meu are varice de multi ani. Datorita durerilor pe care le suporta zilnic ar dori sa se opereze. Cunoasteti clinici (de preferat in Cluj) unde se fac operatii cu laser pentru varice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Nu cred ca gasesti in Cluj. Si in plus tatal tau se va opera de geaba. Si bunica mea s-a operat in urma cu 2 ani tot de varice ( in Bucuresti) si i-au aparut din nou. Acum cateva luni a facut niste injectii si intr-adevar varicele au disparut si nici nu mai avea dureri. Eu zic sa te interesezi de acele injectii. Va fi si mai usor pentru tatal tau. Nu va simti nimic la injectiile acelea, din cate mi-a spus bunica mea, pe cand daca se va opera de abia daca va mai merge.

| julia22 a răspuns:

prof dr Nicolae Constantea de la spitalui clinic clujana face cu laser,ca medic e super. operatia e cam scumpa dar merita toti bani, iti recomand cu drag, cu un bilet de trimitere cred ca rezolvi problema