| Anddrea a întrebat:

Taxofit sau Supradyn? As vrea sa iau pentru pofta de mancare, eventual pentru ingrasare. Si cateva exemple de ceaiuri care dau pofta de mancare? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Eurovita multiminerale de la A la Z.Chiar sunt bune, fetita mea a pus 5 kg si dau si pofta de mancare. Pot sa spun ca sunt primele vitamine care au avut efect mai rapid.Supradynul la noi nu prea a avut rezultate.Depinde insa de organism.
Incearca sa ai 5 mese pe zi si e important ca masa sa se incheie cu un fruct.
De exemplu dimineata cereale cu smantana(smantana are grasimi si daca vrei sa mai pui ceva pe tine e chiar indicata)apoi un mar sau banana.Pana la pranz poti manca un sandwich urmat tot de un fruct(de preferat banana). La pranz e bine ca felul2 sa il mananci inainte de ciorba sau supa. Poti manca orez, piure dar neaparat sa fie si carne.Pe la ora 4 sau 5 o cana de lapte cu ciocolata si o prajitura de casa iar masa de seara sa fie in jur de ora 8. Ti-am dat un exemplu tu insa poti adapta in functie de ce iti place tie si ce iti pregateste mama. Portiile trebuie sa fie mici si doar pe parcurs le cresti daca simti nevoia sa mananci mai mult.

| deeeeeebora a răspuns:

Taxofit am inteles de la un asistent medical ca e bun.are o doza mare de Ca care iti va ajuta oasele, dintii, creierul si altele
chiar nu stiu(in cazul meu cand ma odihnesc mai mult manac mai multlaughing )cauta pe net

| costis a răspuns:

Pt pofta de mancare si fructe si miscare, nu doar vitamine, iar pentru ingrasat branzeturi, lapte praf, paste. Succes!

| User_1756 a răspuns:

Eu zic sa mananci 1 mar verde dimineata si sa bei un pahar de apa dupa 10 minute...si ai sa vezi pe urma ce pofta de mancare o sa ai si ce foame laughing... baft`.