Întrebare recomandată | codrutadejos a întrebat:

Te poti imbolnavi din cauza supararii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate supararea apare din cauza dezamagirii in dragoste.
Exista multi oameni care au intrat in depresie din cauza ca partenerul i-a parasit, deci da, te poti imbolnavi.
Boala supararii mai este numita ''inima rea''.

19 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu siguranta da.
Creste tensiunea/poti face diabet/hepatita..numai zic de psihic.
O zi frumoasa sa aihappy

| BiuL a răspuns:

Da, clar.

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

În unele cazuri da.

| Doub a răspuns:

Da.Cazi in depresie si nu e foarte placut! Iti spun din propria experienta!

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Poţi da în depresie şi în altele.

| Deaad a răspuns:

Desigur ca da.Depresia,stresul,favorizeaza insatalarea unor boli.
De exemplu, nu numai de la glucide in exces faci diabet, ci si daca esti foarte stresata, suparata pe o perioada lunga de timp.Atunci organismul sa da peste cap si poti face boli cum e diabetul.
Te sfatuiesc sa treci peste greutati.Ele vin si pleaca.Sanatate!

| Morphines a răspuns:

Da, evident

| Lariiiiiiii a răspuns:

Da, poti da intr-o depresie.

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Da.
Tot ce simti psihic este intr-o stransa cu tot ce simti fizic.

| Cigarettă a răspuns:

Da. Cazi în drepresie, şi după "scapi" cu greu. thinking
Ştiu din propria experienţă -_-, dar vorba aia "viaţa merge înainte " deci treci peste supărări, doar o viaţă ai :d.

| alexandra19961996 a răspuns:

Da. cazi in drepesie si te poti imbolnavi psihic

| Allexander07 a răspuns:

Poti face o depresie urata.

| Robexten a răspuns:

Daca esti foare trist/a o sa fi mai molesi si n-o sa ai chef de nimic, dar daca esti vesel/a o sa fi energic/a.

| stefisorrr a răspuns:

Te poti imbolnavi psihic. Am avut si eu prieteni care au patit-o. Ai mare grija, eu zic sa consulti un medic, nu e nicio rusine in asta, multa lume o face, pana si cei care nu au nicio problema

| Crissssa a răspuns:

Eu am o prietena care a plans foarte mult si din aceasta cauza a facut complicatii la inima!

| LAMESSI a răspuns:

Da te poti imbolnavi