| oldschoolrom a întrebat:

Testiculele trebuie sa fie de aceeasi masura sau unul mai mic si celalalt mai mare? Astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Nu, e în regulă să fie unul mai jos și altul mai sus. Asta nu înseamnă că suferă X de varicocel. Dacă diferența este substanțială atunci este întră-adevăr varicocel și se tratează prin inervenție chiurgicală.

| K0sti a răspuns (pentru Anonimuserr):

La tine mai mic sau mai mare inseamna mai sus sau mai jos?

| Anonimuserr a răspuns (pentru K0sti):

Nici așa nu este o problemă. Nu sunt simetrice testiculele. Nici sânii la femei. Nu există sâni perfecți. Unu este întotdeuna mai mic (exceptând siliconatele). Acum ai înțeles.
O zi bună!

| K0sti a răspuns (pentru Anonimuserr):

Pai am spus eu ca e vreo problema, am spus doar ca omul ala a intrebat ceva si tu ai raspuns altceva...

| oldschoolrom explică (pentru K0sti):

E unul putin mai mare si sta mai in jos, adica un este pe acelasi rand, cum s-ar spune.

| Anonimuserr a răspuns (pentru K0sti):

Se mai întâmplă. Mai greșesc și eu și cred că și tu.

| oldschoolrom explică:

Ce vrei tu mai exact?