| anonim_4396 a întrebat:

Tetraciclina unguent este buna de dat peste negii genitali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Controale din 6 în 6 luni, http://www.prezervativ.ro/......eriene.php
Sănătate.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Exista un preparat special pentru asa ceva! Cauta la farmaciesau mergi la ginecolog. Acesti "negi genitali" sunt de fapt o boala venerica cu transmitere sexuala. La femei sunt responsabili de cancerul de col uterin.Este boala pentru care se tot face valva cu vaccinarea fetitelor in scoli! Uite ce am gasit eu pe www.sfatulmedicului.ro:
"O alta boala cu transmitere sexuala (BTS) foarte raspandita este infectia cu papiloma virusul uman (HPV), o afectiune virala contractata prin contact sexual. Cel putin o jumatate dintre persoanele active sexual pot contracta virusul HPV la un moment dat in timpul vietii si aproximativ 80% dintre femei vor veni in contact cu virusul pana la varsta de 50 de ani. In majoritatea cazurilor, organismul poate respinge singur HPV si astfel se poate sa nu stii niciodata ca l-ai avut. Unele dintre cele peste 100 de tulpini HPV pot cauza NEGII GENITALI sau verucile vulgare, iar 10 dintre tulpinile virusului HPV sunt legate de aparitia cancerului de col uterin. "

| luiza a răspuns:

Tratamentul ce urmareste distrugerea negilor consta in : aplicarea locala a unor substante, ca spre exemplu Verolit de la farmacie, si apoi- crioterapie (distrugerea prin frig), electrocauterizare (distrugerea prin caldura), folosirea bisturiului electric (distrugerea prin arc electric), folosirea laserul.
Dar metoda cea mai potrivita de a trata negii genitali trebuie aleasa de medicul specialist.

| downdl a răspuns:

Sper ca raspunsul meu sa nu vina prea tarziu daca cumva ai scapat de ei bravo tie daca inca te mai chinui asculta cu atentie ce ati spun si vei scapa 100% cumpara o sticla cu otet apoi cumpara si betisoare din acelea care te cureti in urechi plus banda adeziva preferabil banda izolatoare e mai eficienta dar se lipeste mai greu (poti dolosi si leucoplast), jumoale vata de pe capul betisorului inmoaio bine in otet apoi lipeste-o pe neg cu banda adeziva tine acolo o naopte repeta asta 3 nopti si o sa ati treaca garantat

| RRux a răspuns (pentru downdl):

Vorbesti serios sau faci misto? Am acceasi problema si caut o modalitate usoara si eficienta prin care pot sa scap de acesti negi genitali.

| downdl a răspuns (pentru RRux):

Nu, nu vorbesc la misto cand e vorba de sanatate. asa am crezut si eu cand am auzit. incearca ai sa vezi. o sa imi multumesti.
in cateva ore or sa se albeasca apoi a doua zi o sa se inegreasca si o sa cada fara nici un semn. eu am platit ca sa aflu chestia asta

incearca si te astept aici sa imi zici rezultatu. ati doresc multa sanatate!

| RRux a răspuns (pentru downdl):

Unde ai gasit staful asta?
Scuze ca tot insist dar e vorba de sanatatea mea si chiar vreau sa fiu sigura inainte sa folosesc o metoda.

| downdl a răspuns (pentru RRux):

Da add la id-ul downdl@ymail.com

| creative4ever a răspuns (pentru downdl):

Functioneaza 100%, multumesc frumos!

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Din cate stiu eu, nu