| WhiTePaiN a întrebat:

Știți cum pot scăpa de mătreață? Mă spăl des cu head and shoulders dar nu se prea vede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Spalatul parului cu sampon de orice fel in fiecare zi deterioreaza atat parul cat si scalpul, indiferent de ce zice tanti sau nenea din reclama, de aici si probleme cu matreata.
Daca nu ajungi cu parul murdar in fiecare zi atunci foloseste apa simpla pentru par, si sampon odata la 2-3 zile, si foloseste si treaba cu otetul de mere.

| sorin_6068 a răspuns:

Eu folosesc clear

| Rox1234 a răspuns:

Eu zic intai sa consulti un medic dermatolog, exista o cauza a matretii tale fie ca e de ordin hormonal sau nu. Eu am fost si mi s-a recomandat un sampon special de la Bioderma Node D.S. se numeste si e foarte eficient impotriva matretii.

| Toma_Daniela_1983 a răspuns:

Buna! Am eu o solutie care functioneaza : dupa ce te speli pe cap, cand te clatesti pune si o lingurita de otet de mere. Are efecte foarte bune!