| adina5adina a întrebat:

Top 3 cele mai dureroase injecții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Injectiile intramusculare pot fi un pic mai dureroase (de exemplu: moldamina, penicilina si alele in forma de praf, dizolvate in ser fiziologic).
Daca stai cu muschii relaxati, atunci se disperseaza usor si in cateva minute nu mai simti nici ceea mai mica urma.

| Violleta2022 a răspuns:

Injectiile in coloana vertebrala (intre vertebre bineinteles) sunt cele mai groaznice, apoi cred ca-i moldaminul si la urma penicilina.