Întrebare recomandată | bbyyyyyyyy a întrebat:

Toti imi zic ca sunt prea slaba, ca trebuie sa ma igras. Nu mai suport batjocura facuta pe seama mea, macar daca nu as avea forme si as fi ca un bat aveau motive. Adevarul este ca sunt mai slaba ca si colegele mele, care nici ele nu sunt grase, dar tot au un pic de burtica si ciolane. Am 1.63-1.64 si cam 45 de kg, ma simt foarte bine in pielea mea, ma gandesc ca nu am nici o problema de mers la strand sau la mare pentru ca nu am celulita sau burta sau orice alta problema de-a fetelor de varsta mea. Ce ar trebui sa fac? sa ma ingras cumva? pana si familia imi zice asta x_x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Bai dar nu esti asa exagerat de slaba! Asa imi ziceam si eu si am inceput sa mananc ca vaca si am facut burtica si acum ma chinui sa o dau jos! In primul rand nu mai asculta lumea, fiindca si pe mine ma faceau slaba si acum imi zic ca am burta, oricum ai fi lor nu o sa le convina niciodata, important e sa fi tu multumita de tine cand te uiti in oglinda, asa cum esti, nu numai ca esti frumoasa, esti minunata si in ochii tai trebuie sa fi asa! Clar? Asa ca numai asculta ce zice lumea, daca tie ti se pare ca trebuie sa schimbi ceva la tine, schimba, daca nu, nu!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă te simţi bine în pielea ta, atât fizic, cât şi psihic, unde e problema? De ce să te schimbi? Este corpul tău sau al celorlalţi?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu te ingrasa.Lasa parerile altora in colo, tu te simti bine asa cum esti, asta e important.

| ana5 a răspuns:

Daca tu te simti bine asa nu ai de ce sa-ti faci probleme, si nu ai de ce sa te simti prost daca iti spune cineva sa te ingrasi, gandeste-te cum se simt acele persoane mai plinute carora li se spun sa mai slabeasca...

| MySelf94 a răspuns:

YourSoul conteaza, cum ti-ai pus nicknameul, nu cum arati (oricum arati bine stai fara grija), or sa te aprecieze mai mult daca vei fi tu insutiwinking

| FloreaCosmin a răspuns:

Nu, greutatea este aproape de ideal, asta se modifica in timp ce cresti, si in plus nu lua in seama ce spun alti...

| anamaria987 a răspuns:

Ce mai conteaza ce zic altii..important este sa te simti tu cine in pielea ta. altele si-ar dorii sa arate ca tine si recurg la tot felul de mtode. nu balaga lumea in seama.fi TU!

| iulian15 a răspuns:

Daca te simti bine in pielea ta nu cred ca este o problema. Sincer sa fiu ce zic ceilalti nu conteaza. tongue