| gumiho a întrebat:

TPU,ajutor!
Cunosc o persoana care de ceva timp, in zona gatului unde sunt cele 3 inele de la coloana vert. s-a umflat.Iar acum durerea se lasa si putin mai jos(pe coloana vert.) si pe umeri.Ea spune, ca este din cauza aerulu cond. de la locul de munca.Acum va rog sa-mi spuneti este ceva grav sau va trece cu cateva pastile?
Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RedTrancer a răspuns:

Hmm, ar trebui sa se duca la medicul de familie si apoi sa se duca la un consult medical specializat, de la aerul conditionat se poate face si meningita dar si semi-pareza, cunosc persoane care au patit asta, dar poate fi si de la statul aplecat si ins k a facut cifoza

1 răspuns:
| alexandra1993 a răspuns:

Buna,

Din ceea ce spui tu nu ma pot gadi decat la spondiloza cervicala.Este o problema destul de comuna. Uite:

http://healthy.kudika.ro/......e-gat.html