| Lightmeup a întrebat:

TPU, cum as putea slabi 10 kg in 3 luni (pana la sfarsitul lunii august), deoarece merg in tabara in grecia cu scoala si nu as vrea sa se uite toti scucis la mine...rolling eyes?
p. s. : merg la aerobic si tin o dieta, dar as vrea sa slabesc ceva mai repede...(am 1, 76m si 84 kg)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexa_1411 a răspuns:

În primul rând ai mare grijă la dieta pe care o ţii pentru că făcând şi aerobic ai nevoie de calorii. Mănâncă cel mai mult dimineaţa şi înlocuieşte masa de seară cu o salată de fructe, de legume sau ceva uşor. Poţi să bei ceaiuri ca să ajuţi digestia şi nu uita să consumi multă apă. Dacă urmezi o dietă severă mai bine o înlocuieşti sau consulţi un medic nutriţionist pentru că nu cred să merite ca pentru câteva kilograme în minus să te îmbolnăveşti.
Cât despre aerobic, e foarte bine că mergi. Încearcă (poate va suna stupid, dar funcţionează, crede-mă happy ) să îţi pui folie, din aceea pentru alimente, în zonele cu probleme atunci când faci mişcare. De exemplu dacă ai probleme cu zona stomacului, pune folia acolo în 2-3 straturi şi vei transpira mai mult în acea zonă. Mai există şi costumele acelea de slăbit, care tot aşa acţionează. A avut o prietenă, dar inconvenientul a fost că s-a rupt cam repede. Acum a revenit la folie laughing
Ştiu că poate să pară vital acum să arăţi bine în august, dar dacă slăbeşti prea repede există riscul să te umpli de vergeturi şi atunci nu vei dori să rămâi în costum de baie din acest motiv. Nu te gândi că ai 3 luni, este suficient timp şi după. Doar continuă ce ai început şi nu te mai întreba "cât am dat jos?". Va fi mai uşor aşa. Mult succes! :*

4 răspunsuri:
| oanna_4635 a răspuns:

Weel,am aici o idee! Tne dieta Rina's90(nici nu o poti numi dieta deoarece e ff simpla, nu te infometezi, iar cu putin sport rezultatele se pot vedea garantat).Cu aceasta dieta poti slabi intre 12-18 kg-depinde cand doresti tu sa te opresti(Initial, ea tine 90 de zile). Caute pa net(slabutele.ro)informatii,iar daca vrei retete sau sa te ajut lasa-mi un mesaj(am in pchappy ). Multa bafta si succes la slabit!

| CeQe a răspuns:

Fa jogging pe stomacul gol in fiecare dimineata si slabesti si 7 kg intr-o luna.winking daca te tii de alimentatie si doar daca vrei sa alergi.

| BDV a răspuns:

Du-te la un nutritionist si iti va prescrie o dieta pe baza de mancare si un pic de efort ( crede-ma eu am slabit vreo 20 de kilograme in cateva luni). La inceput va fi greu, dar te obisnuiesti. Eu si acum il tin, de fapt il tin pentru a ma mentine si nu pun pic de grasime si kilogram pe mine. P. E. A. C. E!

| Deea_7194 a răspuns:

In primul rand eu am slabit cu foarte mult sport. Poti incerca si tu pe langa aerobic, si alegarile dupa`amiaza in parc, si dimineata cel putin jumatate de ora.Mancaruri nu foarte grase, dar putina carne nu strica. Leguma si fructe cel putin dimineata si seara daca in timpul zilei esti la scoala, Si fara bauturi cu acid.Mult Succes!