| ExpertInLove a întrebat:

TPU! FUNDA! Este urgent...ma doare foarte tare gatul, am luat strelpsis si nu mai stiu ce sa fac pentru ca nu pot sa dorm si nici sa ma duc la farmacie. Ce sa fac vreun leac babesc sau orice e bine venit. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebewabbit a răspuns:

Ceai fierbinte cu miere si lamaie
Un paracetamol ar fi foarte bun, daca ai fervex sau coldrex te-ai scos
Merge si o aspirina in lipsa de altceva

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Fa gargara cu apa calduta si sare (dezinfecteaza si calmeaza durerea).

| AnnielaIoana a răspuns:

I-a Trachisan este indicat in Inflamaţii şi infecţii ale cavităţilor orală şi faringiană (stomatite, gingivite şi amigdalite). Infecţii ale căilor respiratorii superioare, dureri în gât sau înaintea intervenţiilor chirurgicale din cavitatea orala
(extracţii dentare).Pe mine ma ajuta mereu.Nici un alt medicament nu-si face efectul cand ma doare gatul nici Strepsils nici Tantum verde.CITESTE PROSPECTUL CU ATENTIE INAINTE DE AL CUMPARA!