| DraghiciStefania a întrebat:

TPU urgent dati-mi si mie urgent de o alimentatie sanatoasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

5 răspunsuri:
| Adynutza2002 a răspuns:

Fructe si legume

| Carlosinoo a răspuns:

Fugi minim 30 min pe zi
2 litri de apa pe zi
Lasate de fumat(pentru ce care fumeaza)
Mananca multe fructe si legume.
Funda?

| gabytzu707 a răspuns:

Mananca fructe si legume; fa sport sibea multa apa

| NobodyIsPerfect a răspuns:

Fa sport regulat... mananca fructe si legume... bea apa ca sa nu te deshidratezi si bafta laughing (Funda? )

| malvinacroft a răspuns:

Carne putine, multe legume si fructe, cereale( dar nu cu lapte), pauza mare intre mese fara rontaieli intre timp, apa multa, combinat, bineinteles, cu sport