| ISQ a întrebat:

TPU ziceti-mi si mie
Dece imi curge sange neincetat din dinti
si Am niste Ochi rosi ROSI De tot
dau funda sa-mi ziceti ce boala sau sintom e asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Se numesc gingivoragii si pot face parte dintr-un sindrom hemoragipar. Se ascund multe lucruri in spatele lor. Du-te la un medic internist sa iti faca niste analize

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu neglija.Adreseaza-te medicului de familie.

| Raniia a răspuns:

Poate fi vorba de scăderea anormală a numărului de trombocite din sînge manifestată prin hemoragii; trebuie să mergi la medicul de familie pentru probe biologice, si recomandarea tratamentului.

| ISQ explică:

N-am medic de familie

| Raniia a răspuns (pentru ISQ):

Nu ai medic de familie te adresezi serviciului de urgentă unde vei fi consultat si vei primi o recomandare medicală.

| username0 a răspuns:

Nu ai medic de familie?