| Lexiiii a întrebat:

Transpir mult. Orice deodorant as folosi e degeaba. Nustiu ce sa mai fac. Vrun sfat ceva? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă apel la bicarbonatul alimentar, combate mirosul și excesul de transpirație. Pe capul doedorantului pui bicarbonat și aplici în mod obișnuit. Nu uita că în axilă, se tamponează cu prosopul, nu se șterge după ce ai făcut duș, baie, igienă locală.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Foloseste imbracaminte alba din bumbac 100%.Fa zilnic dusuri caldute si tamponeaza zonele ce transpira excesiv, cu ceai de salvie! Gelul de dus sa nu contina parabeni si nici deodorantul saruri de aluminiu!

Apache
| Apache a răspuns:

Transpiri mult fiindca e cald afara...
fa multe dusuri ca sa te mai racoresti!

| BRG a răspuns:

Transpiri mult deoarece ești plină de toxine, trebuie să faci o cură de detoxifiere, nu doar la subraț transpiri mult, ci și picioarele, din cauza toxinelor care se elimină prin picioare subraț etc. Încearcă un ceai depurativ, deodorantele avon care sînt foarte bune, pudra și șpreyul de picioare, cu care poți da ăi în pantof, și după ce faci baie poți da cu sprey pe tălpi.

| seby005 a răspuns:

Sal Deodorantul nu i-ti stopeaza transpiratia transpiratia este eliminata de corpul tau prin pori pieli mai intensa in anumite locuri,deodorantul neutralizeaza mirosul transpiratiei,
Cauzele transpiratiei excesive pot fi multiple; raceli netratate,raceala la plamani,unele infecti becteriene, sau situatie de stres intens, incearca un tratament naturist pentru mai multe inf clic aici:http://stiri.acasa.ro/......88729.html

| bebezzle a răspuns:

Seara spalata cu apa calda si 2 lingurite de bicarbonat

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey buna! happy cumpara-ti odabanwinking este foarte bun, pe acesta il folosesc si eu. si sunt f multumita. transpiram excesiv. eram complexata de aceasta chestie veneam plangand... si. am zis '' hai ma ce dq il comand ce- o fii o fii '' si recomand, este excelent..scapi de transpiratie de la prima incercare..este 75 lei :*

| Cristy300 a răspuns:

Odaban este cel mai eficient pentru transpiratia excesiva