| anonim_4396 a întrebat:

Tratamente naturiste impotriva candida

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Un tratament bun dar de lunga durata este picaturile din extract de samburi de grefuit... se pune dimineata inainte de masa intr-un pahar 15 pic si se bea... foarte eficient ar fi sa renunti la zahar in totalitate... dulciuri, fructe, cereale (ce fermenteaza) pentru a putea elimina din organism zaharul sub orice forma, glucide, fructoza etc. candida este o ciuperca care se hraneste cu zaharul din organism, pofta nebuna de dulciuri poate da un semn ca avem candida... cel mai eficient tratament pentru a scapa de candida este tratamentul antimicotic prescris de ginecolog, dermatolog in combinatie cu o cura fara zahar si cu picaturi de samburi de grefuit... eu tin o dieta din octombrie... pe langa ca am slabit am scapat si de candida... e foarte eficiente nu mi-a venit sa cred... nu zic ca nu e greu insa se poate obisnui... daca te intereseaza dieta Atkins atunci intra pe profilul meu si acolo vei gasi un link spre blogul meu... multa sanatate

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Spalaturi cu flori de galbenele, sau diferite amestecuri:flori de galbenele, urzica frunze, coada calului, traista ciobanului, musetel, troscot, frunze de salvie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa m-a tratez de candida

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa renuntam la fructe doamna? fructele sunt vitale, si aduc un aport deosebit de benefic organismului.Fructele nu sunt = cu zahar, din contra fructoza este sanatoasa si nu dezvolta Candida( dezvoltata in principal de carbohidratii din fainoase si binenteles dulciurile zaharoase)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteti folosi cu succes si produse naturiste pentru tratarea candidei.
O recomandare ar fi Formula Candida, un produs 100% naturist, fabricat in Canada. Puteti afla mai multe informatii despre acest produs accesand adresa

http://www.tratamente-boli.com/......psule.html

| Danyela23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am suferit de candida si am incercat multe tratamente, dar dupa ce mi-a fost recomandata site-ul adiocandida.com si am urmat sfaturile din cartea dupa site, am avut rezultate destul de rapide, in cateva zile ma simteam deja mai bine. Dupa doua saptamani nu mai aveam mancarimea si scursurile vaginale. Chiar o recomand cu caldura!

| idcatalin a răspuns:

Oregano oil este un antibiotic 100% natural care din cate am citit se pare ca rezolva problema cu candida.

Citeste aici ce face acest produs :
http://www.retetanaturista.ro/suplimente-naturale/oregano-oil.html