| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac injecti cu moldamin in fund. Cat de tare dor si cat dureaza durerea cati ml 5 sau 10 este injectia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Si daca stii cat de tare doare la ce-ti foloseste? laughing Moldaminul este o penicilina retard, adica intra in organism putin cate putin. Prin urmare doare si cand ti-o face, si dupa. Gradul de durere difera de la un individ la altul, si de reactia fiecarui organism la substanta respectiva. E important insa sa ti-o faca cineva priceput, praful de Moldamin precipita (se intareste) imediat, asa ca trebuie sa stie cum sa se miste persoana care ti-o face. Pentru a evita riscul de a fi intepat de mai multe ori sa nu incordezi muschiul cand ti-o face ca e chinul si mai mare. Daca te doare tare dupa pune o compresa cu apa rece. Dupa ce-ti face injectia trebuie masat locul putin, sa se mai imprastie substanta sa nu faci noduli. Ai grija ca e un antibiotic si se pot face reactii adverse puternice, incearca sa-l faci ziua si in cursul saptamanii, sa gasesti mai usor ajutor daca ai nevoie. Am facut 8 ani intr-una Moldamin, deci stiu cam tot ce se poate intampla. Doare dar se scapa de problema cealalta, mai grava decat o durere, asa ca nu ai de ales. Te-am speriat suficient de tare? laughing Hai ca trece, trebuie sa fii tare!

5 răspunsuri:
| razv37 a răspuns:

5 ml e, o sa te doara numai cand mergi si cand stai jos, dar nu foarte mult timp. Maxim o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu vreau sa te sperii, dar dor foarte tare acest tip de injectii.
Te pup!

| fuzzer a răspuns:

Salut Radule, acesti "indivizi", incearca doar sa te sperie, tu fi barbat, ca nu moare lumea dintr-o injectie.Probabil ca va durea la inceput dar o sa treaca, toate trec.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Nu te va durea mult, decat daca iti nimereste vreun muschi laughing mie asa mi-a facut si 3 saptamani abia mergeam, sa stau jos nu puteam decat pe cealalta parte. sper ca nu te-am speria. BAFTA!

| Fatamuntilor a răspuns:

Durerea e la fel fie ca de 5 sau 10 ml.Dor destul de tare, dar gandeste-te ca pentru sanatatea ta.