| Dessiree a întrebat:

Tu ce ai face daca ai afla ca mai ai de trait 3 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| heroforyou a răspuns:

Daca as afla ca mai am 3luni de trait inseamna ca acele luni vor fi cele mai frumoase din toata viata mea, voi trai fara sa-mi mai pese de altii, voi face tot ce voi simti, ma voi distra, voi plange cand voi simti nevoia, voi trai fara nici o obligatie, fara nici un stres doar sunt ultimele mele zile nu?:d

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

As lasa toate lucrurile pamantesti, mi-as dedica tot timpul ramas familiei si mai ales lui Dumnezeu.

| Vizitiul a răspuns:

Cu siguranta nu as crede, daca aceasta afirmatie vine de la un pamantean egal in drepturi cu mine si-n fata Creatorului. Mi-as trai viata la fel, nu m-ar dobori o astfel de veste.

| Cσσкiє a răspuns:

Aş vorbi cu oamenii pe care-i iubesc şi cu cei cu care n-am mai vorbit de mult timp.
Le-aş cere scuze tuturor pentru greşelile din trecut.

| ELD a răspuns:

De trait la maxim aceste 3 luni, sincer nu as avea puterea pentru ca doar gandul ca voi muri peste 3 luni ma va inspaimanta. Dar le voi spune celor dragi cat de mult au insemnat pentru mine si cat de mult ii iubesc si ii voi iubi, chiar daca... voi muritongue.

| winchesters a răspuns:

Eu una mi-as trai viata din plin. daca nu ar fi cale de scaparehappy

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

M'as distra la maxim, si uit de toate probleme.

| AnaisC a răspuns:

Mi-as traii viata la maxim. Mi-as cere iertare de la toata lumea carui am gresit. Mi-as face toate temelebig grin.

| Fluffy a răspuns:

Dacă aş mai avea de trăit doar 3 luni, le-aş cere iertare tuturor celor pe care i-am rănit, cu voie sau fără de voie. Apoi, i-aş ierta, chiar dacă nu mi-au cerut-o niciodată, pe toţi cei care m-au rănit. Le-aş spune că i-am iertat, ca să-i eliberez de povara vinovăţiei, şi i-aş îmbrăţişa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as dedica intr`u totul bisericii si lui Dumnezeu, pentru ca abia atunci as sesiza cat de important este EL, cand as putea fi atat de aproape de moarte.

| Alexandru a răspuns:

Nimic special. Ar fi paradoxal ca daca in atatia ani nu am facut nimic deosebit ( din diferite motive) sa fac in acel moment cand as sti ca zilele imi sunt numarate.
As trai fiecare clipa la aceeasi intensitate si m-as concentra mai mult pe rugaciuni si as merge la biserica, pentru a incerca sa parasesc cat mai curat sufleteste aceasta viata. Nu ca as incerca sa recuperez timpul pierdut in care am pus credinta pe planuri inferioare, pentru ca oricum nu as reusi iar acest fapt nici nu este corect din partea mea. E ca si cum as trisa iar cand vine vorba de credinta, aceste tertipuri nu sunt tolerate si nici acceptate de catre Dumnezeu.
Moartea unui om nu este ceva deosebit, atipic. Se stie ca oamenii vin, si pleaca ...si tot asa.
Moartea nu trebuie privita ca o tragedie ci ca o continuare a acestui ciclu prin care este trecut omul de la conceperea sa...

| al3xby3x a răspuns:

Daca as mai avea de trait 3 luni m-as distra uitand de toate problemele le-as cere iertare de la toti pe care i-am ranit o sa ma gandesc decat la un singur lucru :ca voi muri cu sufletul impacat.sad

| mAReEe a răspuns:

Eu as trai din plin as da muzica la maxim mas distra cu prietenii as face ceva ce nu am mai fac nici o data! dar de ce esti bolnav/blonava?

| alexandra_4363 a răspuns:

As trai viata la maxim! tu?

| rebeca21 a răspuns:

Buna, eu m-as increde in Domnul si mas preda lui, mas lasa pe al Sau brat si m-as ruga lui sa-mi ierte pacatele

| Sarah_8690 a răspuns:

Pai depinde in ce context. Daca esti pe patul de spital operat si plin de perfuzii numa de distractie nu-ti mai arde, dar daca ar fi sa stiu ca peste 3 luni voi muri intr-un accident pe care nu am cum sa-l preintampin as incerca sa-mi traiesc viata la maxim. Bine, asta nu inseamna droguri si alcoollaughing. Mi-ar placea mult sa calatoresc, sa vad cat mai multe tari. As vinde tot si as pleca sa vad lumea, atat cat mi-ar permite bugetul si timpul laughing. As face tot ce mi-ar trece prin cap fara sa ma gandesc la consecinte ( ca ma pot imbolnavi, ca raman fara bani, etc etc ) iar mai apoi mi-as cere iertare de la toti carora consider ca le-am gresit. Cam asta as face eu happy

| Dessiree explică:

Ce as face eu alexandra? in primul rand nu ar mai conta absolut nimeni as trai viata la intensitate maxima pana in ultima clipa de viata cam asa as face eubig grin