| Anonim13777 a întrebat:

Tusesc destul de rau ma doare in piept cand tusesc,se aude, face zgomotlaughingce fel de tuse este? seaca convulsiva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiancaLittleWitch01 a răspuns:

Eu cred ca e productiva, si ar trebui sa iei ceva pentru a elimina mucusul din caile respiratorii, de la asta vine si durerea din piept big grin. Insanatosire grabnica!

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

2 ceaiuri (citeste prospectul inainte de folosire):
- muguri de pin (plafar)
http://www.pcfarm.ro/produs/6972/Ceai-de-muguri-de-pin---Plafar
parca o lingura la o cana, 3 cani pe zi.

- expectorant (dacia plant)
http://www.plafar.net/......plant.html
1 lingurita la 1 cana, 3 cani pe zi cu 30 min inainte de masa.

In 3 zile GARANTAT iti trece tusea! Dar nu se va intampla treptat, ci dintr-o-data!

Răspuns utilizator avertizat