| sarmalutapicanta a întrebat:

Uite cum sta treaba. are corpul nevoie de zahar sau nu? si daca are nevoie cat zahar sa consum pe zi? se tot spune sa mancam multe fructe si apoi vin altii si zic sa renuntam la zahar ca nu-i bine..eu ce sa-nteleg prin asta totusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E recomandat sa mananci 1-2 patratele de ciocolata NEAGRA zilnic.

| dannyel86 a răspuns:

Zaharurile interzise sunt cele procesate. Cele naturale, din fructe, sunt recomandate, dar si ele fac rau organismului daca sunt consumate in exces. Ideea e sa mananci cat mai natural, in proportii echilibrate. happy