| Hart a întrebat:

Umm cum sa incep fumez cam de 3 ani si am o mica/mare problema nu stiu cum sa o iau. Treaba e ca de la un moment dat cand respir mai adanc simt o intepatura undeva in jurul pieptului sau al gatulu si nu stiu ce este straight face
Sper ca ma puteti ajuta
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai ce varsta ai? sa stii ca tutunul nu face bine la toata lumea, uite de exemplu fiul meu..are 24 de ani si a luat tigara la 19 ani, a fumat ce a fumat, dar a constatat ca ii ieste rau de cate ori fumeaza, la inceput nu zicea nimic apoi dupa mai multe discutii, mi-a zis ce se intampla cu el, bine ca eu il tocam mereu la cap sa lase tigara, de 2-3 saptamani a lasat tigara si astazi afirma cu tarie ceia ce eu ii adusesem la cunostinta...ca tigara nu face bine la toata lumea!
la tine poate fi vorba de raceala ori chiar tutunul dauneaza sanatatii tale, asa ca incearca sa nu fumezi ceva timp, si vezi ce se intampla.
si sa stii ca vizita catre medicul de familie nu strica.
O frumoasa zi sa ai si sarbatori fericitehappy

| Hart explică (pentru caramela):

Multumesc pentru raspuns big grin sarbatori fericite si tie o sa incerc sa le las un timp sa vad daca e mai bine happy

| onasis1961 a răspuns:

Dacă nu tuşeşti, nu e pericol.cred că e o răceală sau o nevralgie a muschilor intercostali.Bine ar fi să consulţi un medic.Crăciun fericit!

| deepinlovewithyou a răspuns:

Buna! In mare parte poate fi si de la fumat, dar cred ca este o raceala mai mult. Ai tras aer rece in piept si ai prins raceala la plamani.Un control la medic n-ar strica!
Eu te sfatuiesc sa te lasi de fumat, iti distruge tot organismu' si nu te ajuta cu nimic in viata, practic iti pierzi timpul si iti distrugi viata. Succes!

| ali999 a răspuns:

Eu iti spun din toata inima sa te lasi de fumat.Nu stiu cati ani ai tu, dar nu e bine sa fumezi. Parerea mea, tu stii ce faci cu viata ta.

| Hart explică:

Multumesc tututor pentru raspunsuri si sarbatori fericite big grin