| 8623 a întrebat:

Un coleg mi-a sucit mana ieri.De atunci ma doare incheietura foarte rau.Nu s-a umflat, dar imi pocneste osul.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| iamprettybored a răspuns:

Du-te la medicul de familie! El o să știe ce ai si spre ce medic de specialitate ar trebui să te duci în cazul în care e ceva mai grav decât o durere trecătoare! Du-te la medic, nu cred că vrei să ți se agraveze situația, nici nu știi ce ai, poate fi luxatie, poate fi fisură, n-ai de unde ști. Nu te duce la așa-zisele "babe" că mai mult rău îți fac! Frati-miu a avut osul fisurat la cot și baba l-a tras și a zis că o să-i treacă, că n-are nicio fisură (avea de fapt, a stat vreo 2 luni cu mâna în ghips).

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te de urgenta la medic sau la spital, posibil sa ai entorsa, luxatie, ruptura samd.
Daca este ceva usor, se poate pune la loc in primele 24 de ore, deci, de uregnta la medic!