| Belgravistan a întrebat:

Un folicul pilos produce un singur fir de păr sau mai multe fire de păr în același timp, adică fiecare fir de păr are propriul sau folicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică fiecare fir de păr are propriul sau folicul? Da.

| Belgravistan explică (pentru sadrian46):

Deci nu este posibil că mai multe fire de par sa țină de un singur folicul?

| sadrian46 a răspuns (pentru Belgravistan):

Un fir de păr este prelungirea unei celule din piele. O celulă nu generează 2 prelungiri.