| MadalinaAFlorian a întrebat:

Un medic ginecolog pe aici va roooooooog,chiar caut asa sau cineva care a trecut prin asa ceva. Deci, in ianuarie pe la la mijloc am facut cu fostul neprotejat maxim 2 minute si pe urma pe la sfarsitul ianuariei am stat vreo 2 ore jos undeva la o scara pe ciment. Si intr-o noapte m-am trezit cu o durere imensa acolo jos deci pur si simplu am zis in gandul meu ca nimeni sa nu pateasca la ce durere am avut...m-a tinut vreo 1 min jumate. Si in luna februaie tot ma durea spatele si acolo jos si nu mi-a venit ciclul luna trecuta ( am mai patit sa nu-mi vina si 3 luni) dar faza e ca si in ziua de azi ma cam doare burta si spatele si ma tem si sa nu fi racit foarte grav acolo jos sau sa nu fi ramas gravida, da toate prietenele mele mi-au spus ca n-are cum sa fi ramas gravida si si fostul meu iubit mi-a spus ca el de 2 ani n-a mai folosit prezervative si stie cu asa ceva ( are 22 de ani)...si parintilor mei mi-e frica sa le spun ca mi-am inceput viata sexuala..Chiar as avea nevoie de ajutor, chiar m-am invatat minte cu neprotejatul. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuța dragă Madalinuța ai răcit la ovare cum ti a m ai spus, iar acum ai nevoie de tratament, faptul că mergi des la toaletă indică o cistită, iar spatele te doare din cauza ovarului răcit, durerea radiază pînă in spate, mergi urgent la medicul de familie, si cere trimitere către ginecologie, explică i medicului de familie ce simptome ai, si ce ai făcut, adică că ai stat pe o scară pe cimentul rece, cîti ani ai? Stai linitită că nu esti gravidă, si nu esti deloc proastă, ci doar puțin speriată si acum cu dureri. Multă sănătate iar ca să te lase durerile acolo jos, i a ketonal, si stai cu o sticlă cu apă caldă pe organ, ca să i ti treacă durerile, inainte ce te culci, incălzesti apă, o pui in sticlă si peste sticlă un prosop ca să nu te ardă, ( dar nu o fierbi, ci atit cit suporti) si o pui pe burtă si jos, să treacă durerile.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc sărut mîna pentru fundă.

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ne-ai spus cati ani ai, de cati ani esti la menstruatie si daca ciclul tau este regulat!
Daca zici ca ti-a venit ciclul de sarcina ai scapat (test de sarcina ai facut?)
Eu cred ca ai facut o cistita. Urgent cat mai repede la doctor!

| sofisis a răspuns:

E posibil sa fi racit la ovare.
Faza e ca de la o sarcina nu ai durerile astea, deci e ceva mai grav decat asta. Nu ca o sarcina nu ar fi grav.
Oricat ti-ar spune oricine, mergi la doctor ca deja a trecut foarte mult timp de cand au inceput durerile si nu sunt deloc normale.
Simptomele de sarcina apar cam la o luna, nu asa cum au aparut la tine.
Dar pentru cultura ta generala : daca el in alea 2-3 minute elimina putina sperma (pentru ca sunt barbati care elimina o cantitate mica de sperma inainte sa ejaculeze, pe care nu o simt), sau lichid pre-ejaculator (care de cele mai multe ori contine spermatozoizi)..ai toate sansele sa ramai insarcinata. Chiar si intr-un minut. Deci nu te mai baza pe teorii nefondate si nu mai merge pe incredere.Protejeaza-te!
Dar repet, cred ca problema ta e de natura medicala si trebuie sa mergi URGENT la medic.Da URGENT!

| Alcyon a răspuns:

Mergi la doctor, ca nu-i de joaca. Nu te mai lua dupa colega sau mai stiu eu cine. Trebuie sa te consulte un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane insarcinata si dupa 10 secunde, nu ai nevoie de 3 minute! Oricum, nu pare sa fie si cazul tau, cel mai probabil esti racita.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Sunt slabe sanse sa fi insarcinata dar trebuie sa mergi urgent la ginecolog.

| MadalinaAFlorian explică:

Si stiu ca daca faci si 3 minute maxim n-are cum sa fi ramas..deci chiar nu mi-as dori sa patesc asa ceva. o sa incerc sa ma duc la ginecolog, dar va rog nu ma speriati spunand big grinA ESTI GRAVITA ESTI PROASTA" ceva de genul, sa-mi spuneti frumos si ce ar trebui sa fac..mentionez ca ma scapa la baie din 5 in 5 minute si ca ma imbrac foarte foarte subtire pentru ca nu-mi place gros.

| MadalinaAFlorian explică:

Daca mi-a venit ciclul aseara? sunt doar in prima luna de ciclu si am mai patit sa nu-mi vina o luna si sa-mi vina a doua pe la inceput... oare sunt gravida?