| Alexa1234a a întrebat:

Un o care manca la 11, 12 1 sau 2 noaptea dulciuri, cartofi prăjiți și suc cola are șanse sa slăbească dacă nu mai mănâncă după 18?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, se va ingrasa in continuare

| Adry05 a răspuns:

Degeaba nu mananci dupa 18 daca-n timpul zilei mananci haotic. Ideea e sa nu mai mananci cu vreo 3 ore inainte sa te culci, asta cu ora deja ma dispera, e facuta probabil pentru oamenii care se culca la 9-10. Conteaza sa mananci la toate mesele cat mai sanatos si sarac caloric si poti avea linistita 3 mese + 2 gustari

| Alexa1234a explică (pentru Adry05):

Am făcut schimbări și în rest dar ma refer strict la cea de seară

| Adry05 a răspuns (pentru Alexa1234a):

Nu trebuie sa renunti la ea. Sa mananci ceva usor, preparat prin fierbere de exemplu sau chiar iaurt e foarte ok.
Fa-i si miscare ca degeaba slabesti daca nu-ti definesti si muschii frumos, ca tu un rezultat de genul cred ca iti doresti. In plus, daca slabesti multe kilograme si nu faci miscare ti se va lasa pielea urat

| RAY a răspuns (pentru Alexa1234a):

Seara poti manca un fruct, un iaurt, nu prosti

| RAY a răspuns:

Nu conteaza ora, daca tota ziua nu am mancat nimic da acum bag 3000 de calorii tot mai ingrasa chiar voi manca cele 3000 de calorii pe parcursul unei zile, nu conteaza ca nu manci dupa ora 18 recuperezi a doua zi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca renunta la acele dulciuri, cartofi si suc, cu o dieta echilibrata si sport poate

| Sn4k3 a răspuns:

Daca e in deficit caloric, da.

| PringAloe a răspuns:

Nu are sanse... adica, normal daca vrei sa slabesti nu conteaza cat de mult mananci, conteaza ce mananci. poti sa ai si 3 mese pe zi dar sa eviti mancarurile grase, in general gasesti pe internet un regim bun, dar nu toate regimurile fac pentru orice persoana daca intelegi ce zic, corpul nostru are nevoie si de carne, de proteina animala, de fier, legume, calciu... etc

| Alexand3ru1 a răspuns:

Normal.
Fiecare om are sanse.
Depinde daca isi doreste asta cu adevarat si e decis 100% ca doreste sa slabeasca.
Are nevoie de ambitie, vointa si incredere.
Zilnic sa fac exercitii fizice, cel putin 15 min /zi, sa reduca din mesele zilnice, sa nu mai manance dulciuri, sa consume 2l lichide pe zi.
In rest multa miscare.