| www_6598 a întrebat:

Un prieten are un fel de "umflatura" ca o buba cam cat o corcodusa
Stie cineva ce este si daca ar trebui sa mearga la un medic si ce fel de medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| rox13 a răspuns:

Buna, se poate sa fie fruncul, poate fi mare cat pumnu sau mic, ar trebui sa consulte medicul de familie si apoi doctorul il va trimite la un specialist probabil.thinking

| browneyes99 a răspuns:

Si mama mea are... ea u s-a dus la medic fiindca la ea e un punct negru care s-a umflat prea mult si nu mai poate fii stors. dar daca el simte ca ar trebui, sa se duca la medicul de familie sa ii dea o trimitere la un doctor(nu stiu ce fel de doctor). desi nu cred ca e ceva grav.winking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ar trebui sa se duca la doctor (dermatolog sau chirurg). Poate fi un chist sebaceu, cel mai probabil, dar poate fi si o tumora.

| 32nelenya a răspuns:

Poate fi un furuncul sau un chist de grasime. cel mai indicat ar fi sa mearga la medicul de familie! de acolo al va trimite unde considera ei ca trebuie! nu trebuie neglijat!

| NickiMinaj a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca ar putea fi o tumoare la nivelul pielii atat de mare, fara alte simptome. Cel mai probabil un edem.