| Elisabeta35 a întrebat:

Un vecin de al meu a băut 2o pastelate de somnifere Deva inovan am sunat după salvare și a venit salvarea și refuza sa meargă la spital, a semnat ca nu merg. Ce se poate întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Poate muri de la supradoză de Zopiclonă. Pentru că îi afectează centrul respirației.

4 răspunsuri:
| Elisabeta35 explică (pentru StudentLaMedicina):

Multumesc o sa insist la el sa meargă la doctor

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Elisabeta35):

Mulțumesc pentru fundă. Dacă a luat medicamentele în scopul de a se sinucide, poți să implici poliția. Trebuie să se găsească o soluție pentru că e posibil să aibă nevoie de intubare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, odata ce a fost decizia TA sa nu mergi nicaieri, ca doar asa ai scris chiar tu:

"acum 5 ore | Elisabeta35 a întrebat:
Un vecin de al meu a băut 2o pastelate de somnifere Deva inovan am sunat după salvare și a venit salvarea și refuza sa meargă la spital, a semnat ca nu merg..."

| darrio2007 a răspuns:

Daca a semnat inseamna ca nu are nimic.