| FirsT1001 a întrebat:

Una ziua TPU! Am varsta de 15 ani si am doar 1.68 m inaltime. E normal? Ce as putea face sa ma mai inalt? As vrea niste sfaturi va rog. Mie unul mi se pare o inaltime cam mica pentru varsta mea in comparatie cu ceilalti prieteni de 14-15 care sunt mai inalti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laariss a răspuns:

Stai linistit/a la varsta ta este ok, pana la 20 si cv de ani o sa te mai inalti mai ales daca vei face un sport ceva cum ar fi handbal sau baschet te vei inalta, nu ai de ce sa iti faci griji 1, 68 este o inaltime destul de ok.