Întrebare recomandată | pacalasitandala a întrebat:

Unde imi pot face analize pentru BTS (boli cu transmitere sexuala), costa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Trebuie sa te vada un medic si in conditii de confidentialitate el poate sa depisteze daca intr-adevar ai o BTS.El te va intreba cesimptome ai, care este starea ta de sanatate si dupa aceea iti va recomanda un set de analize, care pot include:ex.de urina, analiza sangelui, examen al secretiei.Tu hotarasti dupa recomandarile lui ce laborator de analize alegi-privat sau de stat.

| mona a răspuns:

La orice clinica le poti face daca iti permiti financiar

| DNSK a răspuns:

Costa orice analize fara trimitere de la medicul de familie. Cu trimitere, HIV e gratis la orice clinica. Iti recomand sa le faci la privat. Acum depinde ce te intereseaza mai exact

| Criiistinutsa a răspuns:

Costa, dar nu cred ca mult. La orice laborator de analize le poti face.