| fabiola a întrebat:

Unde pot gasi seminte netratate de orz? Am o reteta naturista in compozitia careia intra mladite de orz verde si ca sa le obtin imi trebuie seminte de orz sanatoase. Ajutati-ma cu idei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Pai cred ca in lista ai sa gasesti mai multi distribuitori de seiminte. Vezi ca e lista din 2009. Cea din 2010 o publica in cateva zile. I-ai pe rand si suna-i pe care sunt mai aproape de tine.
Succes.
http://www.ccisv.ro/targuri/agroexpo2010/index.php?page=107

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Le gasesti la magazinele care vand produse naturiste.

soothe
| soothe a răspuns:

Semintele tratate sunt sanatoase. Cred ca este suficient sa le speli intr-un jet de apa calduta (30-35 de grade) timp de cateva minute, intr-o sita deasa si apoi sa le pui la incoltit.

| fabiola explică:

Dar unde le gasesc @soothe?

| fabiola explică:

Am gasit la plafar orz integral dar nu este germinabil! Oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta prin piata la tarani

| deidi13 a răspuns:

Pai la un laborator de flori si asa mai departe