| iulian_voicu a întrebat:

Uneori ma ia durerea de cap din senin, ametesc sau ma simt foarte tensionat si nu imi dau seama de ce. Poate fi vorba de un atac de panica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

Poate fi vorba de multe lucruri. Parerea mea e sa consulti un medic. Acesta te va putea indruma in directia corecta (neurologie, oftalmologie, poate ai nevoie de calciu sau alte vitamine).
Tulburarile cauzate de panica pot fi controlate medicamentos (antidepresive) si prin consiliere (terapia comportamentala). Un medic ti-ar fi bun prieten acum happy Sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti doar indragostit! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii de respiratie, e o forma de a aplica autosugestia... Nu e asa de greu sa te relaxezi, sa stii.

| Domne a răspuns:

Incearca sa-ti dai seama daca aceste reactii ale corpului tau apar in anumite situatii sau atunci cand esti intr-un anumit loc sau cu o anumita persoana. Si da, poate fi vorba despre un atac de panica.