| Raluca_7548 a întrebat:

Uneori ma trezesc seara pe la 2.3 si simt nevoia sa mananc ciocolata.si am si probleme cu inima. ceea ce inseamna ca nu am voie sa mananc ciocolata. Ce as putea face sa scap de obiceiul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un tratament prescris de un medic cardiolog și endocrinolog îți potolesc pofta de ciocolată noaptea.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-ti pregatite de seara felii de mar, portocala, banana si mananca-le in loc de ciocolata.

| mioara a răspuns:

Mananca o ciocolata 80% cacao

| pisi dy a răspuns:

Mai, o tableta ( adica un patratel ) de ciocolata nu-ti face rau, dar nu te pune pe toata ciocolata! Si ti-a zis cardiologul ca n-ai voie ciocolata? Mai bine intrebi clar ce n-ai voie ca sa n-ai astfel de probleme existentiale la 2-3 noaptea...

| tukhey23 a răspuns:

Sincer, ma depaseste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca ciocolata face bine la inima...na acum fiecare acum fiecare cum stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ciocolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind organismul cere ceocolata inseamna ca ai o lipsa in corp de vitamina magne B6. Iati o cutie si vei vedea ca scrie si pe prospect.magne b6 este foarte bun pentru inima.